Dla początkujących i dzieci

W naszym stadzie posiadamy przeważnie konie huculskie, ale nie tylko, są też konie małopolskie i arab. Każdy znajdzie coś dla siebie :)

 

Nasi końscy profesorowie, zaprawieni w pracy, cierpliwi i wyrozumiali:

PERŁA  (2003) 

Klacz huculska

Idealna do jazdy dla początkujących i do nauki pierwszych skoków dla tych bardziej zaawansowanych. Łatwa do prowadzenia, delikatna na łydkę, chętnie i energicznie skacze-nigdy nie odmawia skoku- nic tylko rozkoszować się jazdą.

 

      

 

WIRAGO (2006)

hucuł

Przykładny zarówno na padoku (zawsze czoło zastępu) i w terenie. Chętny do współpracy, ładnie skacze. Odważny, ze względu na większą budowę ciała i siłę często nosi "męskie" grono jeźdźców. Niezastąpiony podczas rajdów kilkudniowych.

 

 

 

 

NEFRYT (2008)

hucuł

Bezproblemowy, ułożony, jeden z silniejszych koników do jazdy. Poradzi sobie na nim początkujący a i zaawansowany odnajdzie przyjemność ze skoków na nim. Chodzi w rajdy kilkudniowe.

 

PADWA (2008)

klacz huculska

Dzielna, odważna, chętna do współpracy, łatwa do prowadzenia- nawet dla laika. Przeszła ścieżkę huculską. Skoki nie sprawiają jej trudności. Początkującym jeźdźcom z całą pewnością jazda na niej sprawi radość. Jej bujna grzywa przyciaga "pasjonatów zaplatania warkoczy";-)

 

 

Klacz Padwa

PAWANA (2008)

klacz huculska

zarówno dla jeźdźca początkującego jak i zaawansowanego. Ma okresy bycia "małym uparciuchem" Ale gdy tylko dogada się z jeźdźcem- jest bezproblemowa.

 

 

 

 

Dla zaawansowanych

A to nasze konie dla jeźdźców zaawansowanych, pewnie siedzących w siodle. Te konie wymagają od jeźdźca zdecydowania i konsekwencji. Doświadczonym jeźdźcom współpraca z nimi nie powinna sprawiać trudności.

 

 

 

 

 

PEŁNIA (2011)

klacz huculska

Młoda klacz zaczynająca dopiero swoją przygodę z jeździectwem, lecz jak do tej pory-anioł nie koń. Typ słodkiego leniuszka-uwielbia tulenie i głaskanie. Nie ma możliwości żeby jej nie pokochać. 

 

        

PLAMA (2011)

klacz huculska

Piękna klacz, która mimo że młodziutka- radzi sobie w terenie i rajdach niczym doświadczony koń. Ukochany koń naszej Zosi. Łatwa do prowadzenia-nawet na kantarku.

 

Klacz Pawana

 

PALINKA (2009) 

klacz huculska

klacz z charakterem. Ma często swoje zdanie.  Każdego nauczy jak poprawnie siedzi się w siodle i używa pomocy- "jak nie umiesz-nie pojedziesz". Po przełamaniu lodów jazda na niej to marzenie- klacz ambitna, do przodu. Skoki to jej żywioł- zawsze z  zapasem:-)

 

 

 

NUBA (2007)

klacz huculska

hucuł z domieszką araba-odwaga hucuła, gracja i energia araba. Na pastwisku raczej stroni od człowieka, lecz gdy się ją do siebie przekona- koński skarb. 

 

   

ARENA

klacz małopolska

koń dla ambitnego jeźdźca chcącego rozwijać naukę skoków- dobra technika skoku. W jazdę na niej śmiało wpleść można trudniejsze elementy jazdy po padoku- zatrzymania, cofania, ustępowania od łydki, chody boczne... Z charakteru opanowana, spokojna, kontaktowa.

 

DIANA

 

 

 

 

 

 

 

JANDA (2012)

klacz małopolska

spokojna, dobrze ułożona klacz, która zaczyna swą przygodę ze skokami. Idealny towarzysz w teren- opanowana, zrównoważona, chętnie idzie jako czoło. Na padoku dobrze odnajduje sie zarówno w zastępie jak i podczas jazd indywidualnych. 

 

 

 

 

 

ERBIEG (2007)

wałach czystej krwi arabskiej

jak na araba przystało koń o niesamowitej wrażliwości i nietuzinkowym charakterze. Obecnie chodzi na hackamore stąd oddawany jest do jazdy nielicznym, bardzo zaawansowanym jeźdźcom, o spokojnej ręce i łydce. Koń którego trzeba "poznać" ale kto raz spróbuje- zakocha się na zawsze. Raczej do jazdy terenowej i rajdowej niż na padoku.

   

HARPAGAN

wałach małopolski

chwytający za oko młody wałaszek, od jeźdźca oczekujący delikatności, zrozumienia i spokoju w każdej sytuacji. Bardzo kontaktowy, lubiący pieszczoty, głaskanie, przytulanie. Zaczyna swoją przygodę ze skokami lecz już teraz dostrzec można drzemiący z nim potencjał.